Nasz zespół

ZARZĄD FUNDACJI

Zofia Jaworowska, prezeska Zarządu: działaczka społeczna od lat związana z trzecim sektorem. Absolwentka MISHu na Uniwersytecie Warszawskim, antropologii społecznej w Goldsmith’s College London, scenariopisarstwa w praskiej FAMU i Szkoły Wajdy. Na styku aktywizmu i pracy kreatywnej rozwijała strategie komunikacyjne i koordynowała projekty w Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego, Fundacji Kościuszkowskiej i w SEXED.PL. Rozwinęła polski program Refugees Welcome Polska; to doświadczenie później przekuła w założenie i koordynację pracy Grupy Zasoby, jednej z najbardziej rozpoznawalnych i efektywnie działających inicjatyw wspierających osoby uchodźcze z Ukrainy w Polsce. Ufundowała i rozwija BRDĘ, żeby poszerzać przestrzeń dla dobrego, bezpiecznego i dostępnego mieszkalnictwa.

Petro Vladimirov: Ukraiński architekt i multidyscyplinarny artysta. Lider projektów w biurze Direction. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. W trakcie studiów inżynierskich odbywał wymianę studencką w School of Arts and Communication na Uniwersytecie w Malmö. Pracował w Ukrainie i w Danii w biurze Henning Larsen. Uczestniczył w projektach artystycznych oraz badawczych w Ukrainie, Białorusi, Polsce i Danii. W BRDZIE odpowiedzialny za koordynowanie projektów oraz budowanie fundacyjno-ukraińskich relacji.

OKIENNY EKSPERT

Robert Godlewski: od 1995 roku ekspert w branży okienno-drzwiowej, pracujący przez 15 lat na różnych stanowiskach, począwszy od montażysty, przez serwisanta skończywszy na szefie produkcji. Dzięki temu może się poszczycić wszechstronnym doświadczeniem oraz wiedzą praktyczną, jak i teoretyczną w temacie stolarki otworowej. Obecnie prowadzi firmę zajmującą się sprzedażą, montażem oraz serwisem okien i drzwi. Właściwy człowiek na właściwym miejscu – bez niego OKNO to nie to samo.

RADA FUNDACJI

Zygmunt Borawski: architekt i dziennikarz, absolwent Akademii Architektury w Mendrisio w Szwajcarii. Założyciel międzynarodowej pracowni architektonicznej A-A Collective, z którą obecnie realizuje projekt Placu Centralnego w Warszawie. W latach 2015-2020 redaktor działu Architektura i Design w Kwartalniku Przekrój. Od 2020 roku prowadzi również własną działalność architektoniczną realizując przede wszystkim projekty domów jednorodzinnych, pawilonów i wystaw. Od 2021 roku wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Pasjonat późno-modernistycznej architektury biurowej w USA.

Katarzyna Kunda: radca prawny, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła z wyróżnieniem Szkołę Prawa Amerykańskiego prowadzoną przez Centrum Prawa Amerykańskiego przy Uniwersytecie Warszawskim, a także „Szkołę Prawa IP” przez Centrum Praw Własności Intelektualnej im. Hugona Grocjusza. Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w międzynarodowych kancelariach sieciowych jak i polskich kancelariach butikowych; aktualnie spełnia się w roli in house’a w sektorze usług płatniczych. Zajmuje się przede wszystkim ochroną danych osobowych, prawem własności intelektualnej oraz prawem nowych technologii. Współautorka publikacji z zakresu danych osobowych (RODO Przewodnik ze wzorami; Ochrona Danych Osobowych Przewodnik po RODO i ustawie z wzorami).

Julia Olesińska: menadżerka projektów społecznych i badawczych. Absolwentka Antropologii Kulturowej, studiowała także w Wiedniu, Brnie, Sewilli i Bolonii. Przez wiele lat koordynowała projekty społeczne w Pracowni Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA. Ekspertka w dziedzinie działań dotyczących klimatu i efektywności energetycznej, z doświadczeniem zdobytym podczas pracy w berlińskim instytucie badawczym. Po wielu latach pracy w organizacjach pozarządowych, obecnie pełni funkcję Community Engagement Leader dla IKEA, gdzie tworzy projekty z zakresu zrównoważonego rozwoju angażujące lokalne społeczności. Mama trzech córek – więcej dodawać nie trzeba.

POZA TYM SĄ Z NAMI Nicola Cholewa, Jakub Derulski, Kaja Gadomska, Kamil Jarmocewicz, Janina Jurkowska, Michał Krasucki, Monika Kuna, Jan Lutyk, Oleksandra Maiboroda, Wojciech Mazan, Zuzanna Mielczarek, Magdalena Morawik, Adam Przywara, Kateryna Shylo, Michał Sikorski