Komu pomagamy w Ukrainie?

Poniżej znajdziecie nasze wiodące partnerki – organizacje non-profit działających w całej Ukrainie, do których bezpośrednio trafiają nasze okna.

Unity and Strength

Organizacja Jedność i Siła działa w regionie charkowskim – to tam teraz trafia większość wysyłanych przez nas okien. Charkowski zespół wspiera przede wszystkim odbudowę wsi Kamionka, w której front przeszedł dwukrotnie i zniszczenia są znaczne. Tam pojechało aż 85 okien z rozbiórki warszawskiego Atrium oraz okna z termomodernizacji szpitala w Opolu. Wspieramy Kamionkę, Izium, Cyrkuny oraz wszystkich wolontariuszy i wolontariuszki, dzięki którym nasze okna trafiają do tych, którzy najbardziej ich potrzebują. Śledźcie działania Unity and Strength na ich Instagramie.

Svoi Lydu

Svoi Lydu to nasz kluczowy partner w obwodzie chersońskim. Organizacja zajmuje się, wiadomo – oddolną odbudową! Po wysadzeniu tamy w Nowej Kachowce „swoi ludzie” stali się także zespołem wspierającym mieszkańców i mieszkanki w dostarczaniu pomocy humanitarnej, zasobów żywnościowych i pitnej wody. To między innymi do Chersonia pojechała znaczna część okien z demontażu z budynku Atrium w Warszawie. Ich działania możecie śledzić tutaj.

Fundacja District #1

Nasz główny partner w pierwszej edycji projektu. To w magazynie District #1 właśnie na dalszą dystrybucję czeka 617 okien zebranych w ramach projektu. Wspaniałe osoby, które codziennie wspierają odbudowę w Obwodzie Kijowskim. Obecnie Fundacja pracuje nad przedszkolem w Veselce, remontem szkoły podstawowej w Hostomelu (to tam wysyłamy 23 okna we współpracy z firmą Dankar <3) i licznych budynków mieszkalnych. Całą ich pracę możecie śledzić na dwóch kanałach instagramowych: kanale szkoły w Hostomelu i kanale samej Fundacji.

Fundacja Metalab – Projekt CO-HATY

Co-Haty (nazwa projektu oznacza 'kohabitację’ i 'kochanie’ – najlepiej!) to projekt realizowany przez Fundację Metalab, centrum badań nad zrównoważonym rozwojem urbanistyki. Metalab działa w Iwano-Frankiwsku, gdzie zamieszkała spora liczba osób uchodźczych ze wschodniej Ukrainy. W ramach Co-Hatów powstaje więc 10 prefabrykowanych domów pod miastem, blisko natury, dostosowanych do potrzeb rodzin uchodźczych i remontowane są pustostany w mieście, które zamienią się w nowe domy. Łącznie do Iwano-Frankiwska wysyłamy już 20 okien, kolejne w przygotowaniu! Więcej o Co-Hatach tutaj.

View this post on Instagram

A post shared by METALAB (@metalab.if)