O projekcie

BUDO to projekt wykorzystujący potencjał materiałów budowlanych oraz elementów wyposażenia wnętrz z drugiego obiegu.

Wspieramy prace związane z wykorzystywaniem materiałów z odzysku w architekturze i designie. Pomagamy partnerom z branży deweloperskiej i budowlanej sprostać najnowszym standardom zrównoważonego rozwoju. Dzięki naszej pracy zmniejszamy emisję CO2 w sektorze budowlanym i ilość odpadów generowanych podczas rozbiórki oraz poprawiamy wskaźniki ESG dla planowanej inwestycji.

W ramach BUDO:

• Przeprowadzamy selektywną rozbiórkę: nasza ekipa sama przyjeżdża i odbiera materiały, zmniejszając koszt pracy firmy rozbiórkowej.
  • Poprawiamy wskaźniki ESG w zakresie środowiskowym i społecznym skutecznie łącząc materiały rozbiórkowe z odbiorcami działań Fundacji.
  • Zajmujemy się planowaniem procesu selektywnej rozbiórki budynków oraz przeprowadzaniem audytów przed rozbiórką. Wspieramy partnerów w procesie rozbiórki w formie doradztwa.
  • Otwieramy sklep, w którym sprzedajemy wyselekcjonowane materiały budowlane z odzysku. Dochód przeznaczamy na pokrycie działalności społecznej i charytatywnej Fundacji.
  • Tworzymy katalog know-how oraz prowadzimy badania w obszarze reuse, aby popularyzować tę tematykę.

Zapraszamy do współpracy!

Petro Vladimirov, koordynator projektu