Zbiórka okien w Londynie

Między 10.04.2023 a 10.05.2023 Fundacja BRDA zbierała okna z odzysku w Londynie. Stolarka przekazana przez mieszkańców i mieszkanki Wielkiej Brytanii stała się integralną częścią polskiego pawilonu.

Polska na London Design Biennale

Edycja 2023 London Design Biennale skupiła się na temacie „remapping collaborations” – opowiadała więc o zmianie narracji, budowaniu nowych relacji i nowych trajektorii międzynarodowej współpracy w architekturze i designie. Nowe formy współtworzenia stały się także sercem polskiego pawilonu, w którym pokazywaliśmy wraz z pracownią TŁO polsko-ukraińskie partnerstwa powstałe podczas wojny. 'Poetyka konieczności’ to wystawa, która próbowała opisać te relacje oraz obiekty i procesy, które powstają w czasach kryzysu. W centrum pawilonu można było znaleźć okna z odzysku – instalację inspirowaną naszym projektem gromadzenia okien z odzysku w Polsce.

Przestrzeń wystawiennicza stała się więc magazynem, w którym powtórzyliśmy polską akcję w Londynie!

Windows for Ukraine – call to action

W polskim pawilonie znalazło się 30 okien z odzysku, przekazanym Fundacji przez mieszkańców i mieszkanki Londynu oraz brytyjskie firmy produkujące stolarkę. Okna pokazane w Somerset House już dołączyły do stolarki gromadzonej w Warszawie. Pod koniec sierpnia trafią do organizacji społecznej w Charkowie, która zajmie się przekazaniem ich osobom potrzebującym.

Zbiórka w Londynie już za nami, ale jeśli czujecie, że nadal możecie wesprzeć naszą akcję – piszcie śmiało na okno@fundacjabrda.org